Egészségmegőrzés a nyári hónapokban

Javában dübörög a nyár, megérkezett az igazi kánikula is. Míg a hidegebb hónapokban magától értetődő, hogy vitaminokat szedünk és odafigyelünk az egészségünkre, addig a felszabadultabb nyári időszakban hajlamosak vagyunk megfeledkezni erről. Pedig a meleg időjárásnak is megvannak a maga veszélyei.
Responsive Image

A fényvédelem nem csak a strandon fontos

Az egyik legfontosabb tanács, hogy amennyire csak lehetséges kerüljük el az erős napfényt, a déli és kora délutáni órákban inkább ne tartózkodjunk a szabadban. Ha valamilyen okból mégsem tudunk fedett helyen maradni mindenképpen húzódjunk árnyékba és használjunk 50 faktoros fényvédőt! Fontos, hogy megóvjuk a bőrünket a leégéstől és az UV-sugárzás ártalmaitól.

Figyeljünk az elegendő folyadékbevitelre

A folyadékpótlás nyáron kulcsfontosságú. Sokkal többet izzadunk, mint általában, ugyanis a testünk így szabadul meg a felesleges hőtől. Éppen ezért nem szabad megfeledkezni róla még utazás vagy munka közben sem. A legjobb megoldás, ha hordunk magunkkal kulacsot, amibe lehetőség szerint hűvös, szénsavmentes ásványvizet töltünk. Sokan nem tudják, de nem szabad megvárni a szomjúságérzetet, ugyanis mire tudatosul, szervezetünk a folyadéktartalmának 2%-át elveszíti, ami energiaveszteséggel jár. A folyadékszükséglet felnőtt férfiak esetében naponta körülbelül 2,5 liter, míg a nőknél 2 liter, meleg időben pedig ennél jóval többre van szüksége a szervezetnek, akár 3-4 literre is. A legjobb, ha leginkább vizet fogyasztunk, nem gyümölcsleveket, cukros vagy szénsavas üdítőket, alkohol- vagy koffein tartalmú italokat. Ugyanakkor jó, ha tudjuk: a teljes folyadékfogyasztásba az élelmiszerek, tehát levesek és gyümölcsök víztartalma is beleszámít.

Egészséges étkezési szokások nyáron

A zöldségek és gyümölcsök rendkívül táplálóak, és rengeteg vitamint, ásványi anyagot és antioxidánst tartalmaznak. Érdemes ezeket bevonni az étrendünkbe, mert segítenek erősíteni az immunrendszert és védenek a betegségektől a nagy melegben is. Az étkezések terén fontos az is, hogy kisebb adagokat fogyasszunk, amelyek könnyen emészthetők. Ez segít megelőzni az emésztési problémákat és a túlzott terhelést a szervezet számára. A gyakoribb, de kisebb étkezések segítenek fenntartani az energiaszintet és kiegyensúlyozottabbá tenni az anyagcserét.

Sportolás reggel vagy este

A szervezet számára igen megterhelő, ha tűző napon, nagy melegben aktív mozgást végzünk. Éppen ezért nyáron inkább hagyjuk a reggeli vagy az esti órákra - amikor már hűvösebb van és a levegő is jobban jár - a szabadtéri sportot. Napközben inkább válasszuk a klimatizált edzőtermeket.

Az extra odafigyelés minden évszakban segíthet

Minden elővigyázatosság ellenére is előfordulhat, hogy megbetegszünk, a nehéz helyzetben pedig sokat segíthet a megfelelő egészségbiztosítás. Az UNIQA Med Help III. biztosítása jó választás lehet azoknak, akik átfogó biztonságot szeretnének akár komolyabb egészségügyi probléma, kórházi tartózkodás esetére is.