Responsive Image

Minden vállalkozónak fontos a védőháló

2023.12.04.

Vállalkozni mindig merész lépés, de a jelenlegi gazdasági helyzetben számos extra kihívással szembesülnek az üzlettulajdonosok. A geopolitikai feszültségek következményei, az infláció, az energiaárak emelkedése és a magasabb bérköltségek mind-mind nehezítik a terepet. Napjainkban elengedhetetlen az üzleti stratégia újragondolása és a megfelelő védelem kialakítása. Az UNIQA statisztikái szerint szerencsére a hazai cégek is egyre inkább érdeklődnek a váratlan eseményekre történő szakszerű felkészülés iránt, legyen az vagyon, vagy felelősségi káresemény.

Miért fontos a biztosítás az üzleti életben is?

Minden vállalkozás életében előfordulnak kisebb-nagyobb balesetek, fennakadások és akár termelés kimaradások, ezek pedig súlyos anyagi terheket róhatnak a tulajdonosokra. Éppen ezért fontos, hogy felkészültek legyünk és a magánéleti biztosításaink mellett üzletünk biztonságára is kellő figyelmet fordítsunk.

Mire figyeljünk, ha a vállalkozóként szeretnénk biztonságban tudni cégünk értékeit? 

A meglévő szerződéseket érdemes 1-2 évente átnézni, hiszen ez idő alatt a telephelyen lévő épületek újjáépítési költségei drasztikusan emelkedhetnek. Általában a vállalkozás készletei, gépei, berendezései is folyamatosan bővülnek és modernizálódnak, valamint a számítástechnikai rendszerek is komplexebbé válnak, így ezek összértéke emelkedik. Ha ezt nem követi le a biztosítási összeg, a kárrendezés során kellemetlen meglepetések érhetik a tulajdonost.
 
A telephelyen lévő épületek esetén érdemes gondolni a gépészeti flexibilis csövek időszakos, előírt terv szerinti cseréje. A home office széleskörű elterjedése miatt csőtörések esetén akár több napig is folyhat a víz, annak észleléséig.

 
Responsive Image

A nyári viharkárok tapasztalata

A vállalkozások sok esetben saját telephelyen terjeszkednek. Így egykori raktárakban, pincékben, szerelőcsarnokokban is megjelennek olyan nagy értékű eszközök, amelyek viharok esetén a hálózaton megjelenő túlfeszültségekre érzékenyek. Ezek védelmét gyakran nem építik ki az átalakítások során, ezáltal jelentős károk-, és a feszes határidők miatt sok esetben kötbérigények generálódnak.

Az elmúlt évben történt viharkárok is megmutatták, hogy meglehetősen sok az alulbiztosított telephely, gép és berendezés. Az évekkel, akár évtizedekkel ezelőtt megkötött biztosítások nem indexálódnak automatikusan. Ugyanakkor az építőipari anyag-, és munkadíjak azóta drasztikusan emelkedtek. Így kárrendezés során az újraépítési költség meghatározása után, 30-50%, sőt akár 70-80%-os alulbiztosítottság is előfordulhat.

A megfelelő működés és jövedelmezőség fenntartása érdekében segítünk a vállalkozást biztonságban tudni

A mikro-, kis- és közepes méretű vállalkozásoknak gyorsan és rugalmasan kell tudniuk reagálni a piaci változásokra. Az átalakulások eredményeként új, még biztosítási fedezettel nem kezelt veszélyforrásokkal szembesülhetnek. Pár éve még sokkal kevesebb digitális eszköz segítette a vállalkozások munkáját. Azóta számos cég fejlődött vagy váltott profilt, valamint bővülhetett a munkavállalók létszáma is. Éppen ezért a vállalkozás működését szolgáló vagyontárgyakra kötött biztosításon felül további kiegészítő fedezetek érhetőek el számítástechnikai eszközökre, és akár épületre telepített napelemes rendszerre.

Az okozott károkra vonatkozóan is kiemelkedő kártérítési összeghatár segíti az alkalmazottakat. Egy munkahelyi balesetet vagy a megbízónak, vásárlónak a nyújtott szolgáltatás során vagy termékkel okozott károk helyreállításában is támogatást nyújt.

A biztosítás a vállalkozás valamely káresemény miatt elszenvedett bevétel-, illetve nyereség kiesésre is megoldást jelenthet. A leállás alatti pénzügyi nehézségek áthidalását és a műszaki helyreállítást követően a vállalkozás is tovább fejlődhet.

    

Ezek a termékek érdekelhetik