Befektetési hírlevél 2025 július
Befektetési Hírlevél - 2025. július
A Trump-hatás
Cikkünkben a következőkről lesz szó:
- Donald Trump ultimátumai
- Időjárás hatása a mezőgazdaságra
- Hazai helyzet
A Trump-hatás
Megkezdődött a nyár és a piacokon is leült a forgalom, de ez a még nem szabadságukat töltő befektetők kedvét nem vette el attól, hogy új történelmi csúcsokra húzzák a piacokat. Volt ugyan némi átrendeződés, hiszen ezúttal inkább az amerikai indexek húzták a piacokat. Összességében elmondható, hogy a még mindig meglehetősen pesszimista hangulatban, a romló növekedési kilátások közepette és az egyáltalán nem világos amerikai gazdaságpolitikai lépések árnyékában megint azoknak lett igaza, akik mindezzel egyáltalán nem foglalkoztak és csak vették a részvényeket. Az új csúcsok Trumpot is felbátorították, aki újabb ultimátumot intézett a világhoz és gyakorlatilag 30 napos határidőt adott az országoknak, hogy tető alá hozzák a megállapodásaikat az Egyesült Államokkal, ha nem akarnak az áprilisban bejelentett büntetővámokkal szembenézni.
Ha már ultimátum, az amerikai elnöknek (vagy a tanácsadóiknak) mostanra fogyott el a türelme az oroszokkal szemben is és Putyin felé pedig 50 napos ultimátumot intézett, különben az elmúlt évek legsúlyosabb másodlagos büntetővámját veti ki az orosz energiahordozókra az Egyesült Államok. Ettől persze nem hallgattak el a fegyverek és nem is tűnik úgy, hogy nőtt volna az orosz megállapodási kedv, de szeptember persze még messze van. Mindenesetre az amerikai fegyverszállítások újraindulnak, a csavar csak annyi lesz, hogy ezúttal Európa fizetni fog az amerikai fegyverekért, amik Ukrajnába kerülnek.
Egy kicsit otthagyva a politikát, a gazdasági folyamatok se világszerte, se Európában nem adnak okot túl sok optimizmusra, nem látszik a növekedés beindulása sehol. Ráadásul az egész európai kontinenst hőhullám és aszály sújtotta és az Adriai- Földközi- és Északi tengerek hőmérséklete a sokéves átlaghőmérséklet fölé ugrott több fokkal. Egyelőre nehéz felmérni a jóval melegebb tengerek ökológiai hatását, de az már biztosan látszik, hogy az idei mezőgazdasági termésátlagok kontinensszerte jelentősen el fognak maradni az év elején vártnál.
Magyarországon, hasonlóan a többi országhoz, romló gazdasági kilátások és lanyhuló konjunktúra érzékelhető. Az egyetlen kivétel ezalól talán a turizmus, a Liszt Ferenc repülőtér forgalma továbbra is jelentősen felülmúlja a tavalyi időarányos számokat. Sajnos azonban a gazdasági növekedéssel kapcsolatos várakozások tovább romlanak, a jegybank a legfrissebb inflációs jelentésében az idei inflációs várakozásain emelt, míg a GDP növekedési várakozásait mindössze 0,8%-os szintre rontotta. Úgy tűnik tehát, hogy a repülőrajt egyelőre elmarad, pedig igény volna rá.
vagyonkezelési vezető
További híreink, kimutatások
Fejlett piacok
Parádésan alakultak a fejlett piaci részvényhozamok, az amerikai piac 5%-ot erősödve új csúcson zárt június végén, de szintén történelmi csúcsokra húzták a befektetők az európai indexeket is.
Ezúttal a feltörekvő piacok sem maradtak ki a jóból, egyedül csak Kína toporgott egyhelyben kicsit, a brazil, az indiai és a kelet-európai piacok is szépen tartottak az emelkedő trenddel.
Vegyesalapjaink nem zártak különösebben jó hónapot, hiába emelkedtek a nemzetközi részvénypiacok. A devizapiaci mozgások, különösen a forint erősödése a dollárhoz és euróhoz képest azonban az összes részvényhozamot elvitte, így gyakorlatilag alig változott a menedzselt alapjaink árfolyama júniusban.
Befektetési döntések során a cél olyan portfólió összeállítása, amely a befektetett értéket meghaladó hozamot biztosít a befektetőnek. Eszközalapjainkkal a választási lehetőségek széles palettáját biztosítjuk a kockázatkerülőtől a kockázatvállaló ügyfelekig mindenkinek, azért hogy az igényeiknek legmegfelelőbb alapokba fektethessék megtakarításukat. Ahhoz, hogy megtudja, vajon Ön mely befektetői típusba tartozik, töltse ki kockázati kérdőívünket!
Az eszközalapjaink könnyebb összehasonlíthatóságát a hozamokat vizsgáló teljesítményméréssel szeretnénk biztosítani.
Már nem értékesített eszközalapok
Jelenleg értékesített eszközalapok
A múltbéli teljesítmények nem szükségszerűen jelzik a jövőbeni teljesítmények alakulását. A befektetési egységek értéke és hozama mind lefelé, mind felfelé változhat, amelyért a Biztosító nem vállal garanciát. A befektető akár a befektetett tőke összegét is elveszítheti. Külföldre befektető eszközalap esetében annak értéke a devizaárfolyamok elmozdulása miatt is változhat. A Biztosító mindent elkövetett annak biztosítására, hogy a leírtak alaposak és teljesek, és a vélemények megalapozottak legyenek. A Hírlevél nem befektetési ajánlat és nem is tekinthető az eszközalap vételére vagy eladására vonatkozó ajánlatnak.
Korábbi hírleveleink
2025. május: A Felszabadulás napja
2025. április: Mennydörgés a horizonton
2025. március: A győztesnek mindig igaza van
2025. február: Elkezdődött a Nagy Rotáció?
2025. január: Turbóhozamok után csendes évzárás
2024. december: Csak egy legény maradt talpon
2024. november: Meddig nőnek a fák?
2024. október: Szokatlan szeptember
2024. szeptember: Izgalmas nyárutó
2024. július: Új csúcsokon Amerika
2024. május: Korrekció áprilisban
2024. április: Optimista tavaszkezdet
2024. március: Folytatódó emelkedés
2024. február: Biztató évkezdet
2024. január: Decemberi Mikulás-rali
2023. december: Van zsákodba minden jó, piros alma, mogyoró
2023. november: Ha október, akkor részvénypiaci esés
2023. október: Szeptemberi blues
2023. szeptember: Korrekció a feltörekvő piacokon
2023. augusztus: Folytatódó részvénypiaci emelkedés
2023. július: Nyaralás helyett masszív rali
2023.június: Oldalazás a rossz hírek kereszttüzében
2023. március: Hullámzó piacok
2023. február: Parádés évkezdés
2023. január: Elmaradt a Mikulás-rali
2022 november: Októberi profitszüret
2022 október: A hónap, amit talán jobb gyorsan elfelejteni
2022 szeptember: Hullámzó piacok a nyár végén
2022 június: inflációs aggodalmak
2022 március: Vérzivataros idők
2022 január: Jól sikerült az évzárás
2022 február: Szinte sosem indult rosszabbul új év, mint 2022-ben